Akcja "Wymieniamy elity" - zakończenie

To zakończenie akcji w dniu 11.X.2007, czyli na dziesięć dni przed wyborami do Sejmu RP, ogłaszaliśmy  następująco:
Akcja "Wymieniamy elity" - po raz trzeci (i ostatni, aby zachować się zgodnie z "założeniami projektowymi", w cudzysłowie, takie określenie, aby nie używać słów, które obecnie przestają być zrozumiałe (np. obietnica, honor, czar, talent). Zgodnie z pomysłem akcji,  w wyborach 2007 roku (po uzgodnieniu z naszym psem "marki" bokser o imieniu "Raper") ogłaszamy ogólnopolski nr głosowania na Twojej liście (czyli nie wnikamy w Twoje poglądy "polityczne")  = 6 (słownie sześć). 

1. Przepraszamy, ale nie będziemy po raz trzeci przypominać o idei, jaka nam przyświecała.  Dla ciekawych - krótkie podsumowanie:
O co chodzi? - wyjaśnienie idei akcji
Podsumowanie pierwszego etapu - czyli wyniki akcji w wyborach do UE w 2004 roku.
Podsumowanie drugiego etapu - - geneza klęski
Treść e-maila - dla wyborów parlamentarnych RP w 2005 roku. 
Oczywiście zrozumieliśmy, że wszelkie akcje, których pomysł musi być związany z chęcią przeczytania kawałka tekstu - ze zrozumieniem i bez "siły mediów" - są bez sensu!

2. Jak widać z treści ogłoszenia akcji, nie traktowaliśmy jej już poważnie. Dlaczego tak, to krótko chcemy wyjaśnić (ku pamięci), otóż:
a/. użyte w cudzysłowie "założenia projektowe" i wyjaśnienie tegoż, to UKŁON dla Mistrza Kapuścińskiego (to Jego notatka), a delikatna informacja, co myślimy o niektórych durnych "jelitach", itd... Szkoda gadać!
b/. nasz Raper, no cóż, jeżeli Marszałek Sejmu RP zwołuje konferencję prasową w imieniu swojego czworonoga, w imię obrony jego czci i występuje na drogę sądową, a wszelkie "media" takie pierdoły transmitują, to nie mamy wyjścia, nasz Raper  musi też zaistnieć w "mediach", a co?
c/. i chyba najistotniejsze: wszelkie "media" poinformowały, że istnieje "akcja SMS-owa i mailowa: schowaj babci dowód...". No cóż...  o naszej Akcji "Wymieniamy elity", ogłaszanej w 2004 roku, 2005 roku - nikt nie informował. Zaręczam, że "media" o niej wiedziały...
Co z tego wynika: sam wymyśl Szanowny ewentualny Czytelniku:-))  Podpowiedź w poniższym podsumowaniu.

3. Podsumowanie:
No cóż, potęga debilizacji ludzi przez media na przełomie XX/XXI wieku na świecie jest niezmierzona i nieograniczona... Skąd się bierze - naszym zdaniem  (przepraszając za kolokwializmy) - najkrócej, jak można wyjaśniamy:
Ano, im więcej debili na świecie, tym więcej "debilnego gówna" można sprzedać!. Proste?
A w aspekcie wyborów do Sejmu RP w 2007r oraz Akcji "Wymieniamy elity", mamy następujące marzenia dwa:
albo a/. wszelkie polskie mądre dziewczyny, kobiety, babcie idą i głosują na na "piękne, gołe kobitki" - z całym szacunkiem - czyli na Partię Kobiet, co zapewne uczynimy (jak jeden mąż)...
albo b/. szanowni Rodacy ( dotyczy 60% - którzy nie głosowali poprzednio) ruszą Szanowne DUPY i wezmą udział w głosowaniu. Jak nie chcą głosować, to nie wrzucą kartek (wezmą je dla wnuków na dowód, że nie byli idiotami w 2007 roku). Moje marzenie, wyniki głosowania: frekwencja 80%, głosów ważnych 40%. Co by z tego "wynikało"? Dla elit politycznych nic (żeby to zrozumieć, musiałbyś zrozumieć o co chodziło w "akcji"), ale za przeproszeniem, żaden "dupek z elit politycznych" by nie mógł gadać, że reprezentuje "naród". Proste?

Tak całkiem podsumowując, prosimy o zrozumienie prostego faktu: cała ta akcja, została przez nas "wymyślona", jako konsekwencja naszej pracy, nad rozwojem Systemu XL, którą obecnie (ku pamięci) opisujemy w historycznym dziale KABARET. W chwili obecnej (październik 2007r), gdy trwa kampania wyborcza i słyszymy, mimo woli, co elity polityczne wygadują, trudno nam zachować powagę, w aspekcie tekstów zawartych w "naszych złotych myślach".
Koniec.