BANK XL - przelewy, adresowanie

BANK XLBANK XL jest jednym z elementów programów FIRMA XL i RYCZAŁT XL Systemu XL. Równocześnie jest dostępny w postaci samodzielnego programu narzędzia - jednozadaniowego. Służy do przygotowywania i drukowania przelewów, przekazów i adresowania korespondencji użytkownika. Posiada wewnętrzną bazę z wykazem izb i urzędów skarbowych, z numerami rachunków bankowych, którą można uzupełniać lub poprawiać w miarę potrzeb. Można też korzystać z danych z Tabeli kontrahentów tworzonej przez użytkownika w czasie pracy (W Systemie XL - baza kontrahentów). Aplikacja ma jasne i przejrzyste funkcje, ma też kartotekę, do której zapisywane są przygotowane w module przelewy - do wykorzystania, jako wzorce dla kolejnych, powtarzających się w działalności firmy przelewów, lub jako bazę do analiz, zestawień po zrobieniu jej kopii na arkusz roboczy, przy pomocy funkcji pomocniczych. 

Nie ma sensu opisywać bardziej szczegółowo BANK XL, w kontekście niektórych tekstów z KABARETU, a poniżej zamieszczamy wyjaśnienia jego aktualizacji z 2002 roku. 

Dlatego przede wszystkim zalecamy jego pobranie i zainstalowanie dla przeprowadzenia wszelkiego rodzaju testów, zwłaszcza, że jego instalacja nie ingeruje w żadne ustawienia Waszego komputera (odinstalowanie polega na skasowaniu jego plików i folderu). 

Wersja 4.8 uwzględnia przede wszystkim wprowadzony Rozporządzeniem MF nowy wzór przelewu - nazywamy go “podatkowym”, oraz próbuje ogarnąć “cały bałagan”, jaki panuje w - wydawało by się prostej sprawie - bank - polecenie przelewu. Równocześnie trwa “akcja” zmiany nr kont bankowych na takie, które mają mieć trzy składniki: 2 cyfrową liczbę kontrolną, 8 cyfrowy nr identyfikacji banku i właściwy nr konta. tam też nowe konta Urzędów Skarbowych.
Biorąc powyższe fakty pod uwagę wersja 4.8 - najogólniej opisując - zawiera w sobie:
- 3 różne wzory przelewów “normalnych” (obowiązujących od 2001 roku) drukowanych w całości
- 2 wzory przelewów “normalnych” do nadruku na formularzach (formularze A6, A4
- 2 wzory przelewów ZUS - drukowanie całości lub nadruk na formularzu.
- 1 wzór formularza “podatkowego” - drukowanie całości
- 2 wzory formularza “podatkowego” do nadruku na formularzach (formularze A6, A4)
- 3 wzory “puste”, aby użytkownik mógł sam “ewentualnie poradzić sobie z tym całym cyrkiem”.
Ponadto “nauczyliśmy” program, aby sam “odpowiednio” drukował nr kont bankowych na przelewach, w zależności, czy aktualny nr konta bankowego jest już w nowym stylu, czyli zawiera 2 cyfrową liczbę kontrolną, 8 cyfrowy identyfikator banku i właściwy numer konta właściciela. Oczywiście, to działa, gdy wpisując nr konta rozdzielimy te człony spacją lub pauzą!

Początek serwisu Pobieranie programów | Opis programów