VAT-7

VAT-7VAT-7, to część modułu FIRMA XL lub RYCZAŁT XL pakietu Systemu XL. Aplikacja powstała w 1997 roku i była w swej pierwotnej postaci zalążkiem projektu System XL.
Od 2006 roku w postaci samodzielnej aplikacji jest dostępna tylko na specjalne zamówienia
...

Historycznie, VAT-7 tak "opisywaliśmy":

Służy do wypełniania, obliczania i drukowania DEKLARACJI DLA PODATKU OD TOWARÓW I USŁUG. 
Zawiera deklaracje VAT-7, VAT-7K, VAT UE (A i B).

Drukować można na oryginalnych drukach deklaracji, lub na zwykłych kartkach papieru A4. 

Tak, jak inne nasze aplikacje narzędziowe, stanowi część Systemu XL, oraz występuje jako samodzielny program. W tej postaci jest typową aplikacją użytkową, jednozadaniową, wyróżniającą się prostotą obsługi, do używania której, wystarczy znać podstawy obsługi systemu WINDOWS - tzn. umieć posługiwać się myszką i wiedzieć, jak uruchamia się program.

Aplikacja VAT-7 zwalnia od uciążliwości comiesięcznego wypisywania na deklaracji VAT danych personalnych podatnika (wpisywane są tylko raz), pamiętania o kwocie ewentualnej nadwyżki z poprzedniego miesiąca, co i jak zaokrąglić itp. Wszelkie potrzebne obliczenia wykona program, wystarczy tylko uruchomić drukarkę.

Nawet, gdy użytkownik programu nie posiada drukarki, może dane wydrukować "do pliku" - i wydrukować je na drukarce, do której ma dostęp. Obsługa aplikacji jest banalnie prosta. Wszystkie funkcje są uruchamiane przez kliknięcie myszką na przycisku funkcji w oknie głównym i wpisywaniu danych do przejrzyście zaprojektowanych okien dialogowych. Aplikacja jest zaprojektowana tak, że rozpocząć jej używanie można w dowolnym miesiącu.

Początek serwisu Pobieranie programów | Opis programów