PIT-5

PIT-5PIT-5, to część modułu FIRMA XL pakietu Systemu XL. Aplikacja powstała w 1997 roku i była w swej pierwotnej postaci zalążkiem powstania Systemu XL.
Od 2006 roku w postaci samodzielnej aplikacji jest dostępna tylko na specjalne zamówienia...

Historycznie, PIT-5 tak "opisywaliśmy":

Służy do wypełniania , obliczania i drukowania DEKLARACJI NA ZALICZKĘ MIESIĘCZNĄ NA PODATEK DOCHODOWY, druków PIT-5 (5L), PIT-5/A i PIT-5/X - przy czym drukować można na oryginalnych drukach, lub zwykłych kartkach papieru A4 - dla użytkowników drukarek atramentowych lub laserowych (gdy nie chcą rozcinać oryginalnych formularzy - polecamy, szkoda atramentu)

Tak, jak inne nasze aplikacje narzędziowe, stanowią przede wszystkim elementy Systemu XL, występuje też jako samodzielny program. W takiej postaci jest typową aplikacją użytkową, jednozadaniową, wyróżniającą się prostotą obsługi, do używania której, wystarczy znać podstawy obsługi systemu WINDOWS - tzn. umieć posługiwać się myszką i wiedzieć, jak uruchamia się program.

Aplikacja PIT-5 zwalnia od uciążliwości comiesięcznego wypisywania na deklaracjach PIT danych personalnych podatnika (wpisuje się je tylko raz), pamiętania o kwotach dokonanych odliczeń, ulg, składek na ubezpieczenie w poprzednich miesiącach (program to pamięta w zakładanej bazie danych dla danego roku), oraz co i jak zaokrąglić - wszelkie potrzebne obliczenia wykonuje program, wystarczy tylko uruchomić drukarkę. Nawet, gdy użytkownik programu nie posiada drukarki, może dane wydrukować "do pliku" - i wydrukować je na drukarce, z której użytkownik może korzystać.

Aplikacja jest zaprojektowana tak, że rozpocząć jej używanie można w dowolnym miesiącu roku podatkowego. Program dla danego roku zakłada bazę danych wpisanych w poszczególnych miesiącach do deklaracji, przy czym zawsze można ją zobaczyć i wprowadzić ewentualne poprawki. W czasie pracy z aplikacją program zgłasza szereg komunikatów wyjaśniających, kontroluje też poprawność formatu wprowadzanych danych liczbowych.

Początek serwisu Pobieranie programów | Opis programów